Pond Bacteria Filter Start

Preparat w formie proszku przeznaczony do inokulacji pożytecznych bakterii w oczku wodnym lub stawie ogrodowym

O rozwoju flory bakteryjnej możemy się przekonać podczas uruchomienia lub czyszczenia filtra wodnego. Ta struktura biologiczna jest stabilna i odporna po upływie maksimum 48 godzin czyli po tym krótkim czasie.

W szczególnych przypadkach bardzo wysokich obciążeń organicznych w oczku woda może się wydawać nieco mętna zaraz po zastosowaniu filtra startowych bakterii. Zmętnienie zniknie automatycznie w krótkim czasie jak bakterie zostaną zatrzymane na filtrze mechanicznym podczas normalnej pracy. Obciążenie organiczne jakie występuje w oczkach zwykle prowadzi do czasowego zmętnienia spowodowanego wypłukiwaniem drobnych cząstek nośnika. To również zniknie szybko.

Kiedy wydaje się, że nie trzeba zaszczepiać filtra, wzrost materiału filtracyjnego jest mniej więcej przypadkowy. Optymalna pojemność biologiczna tworzona jest najwcześniej po 4 tygodniach. Powodem tego jest kolonizacja na filtrze.

W tym przypadku stężenie mikroorganizmów wynosi 10 – 100 drobnoustrojów na 1 kg materiału filtracyjnego. W porównaniu do tego w Pond Filter Starter znajduje się 106 /g optymalnych bakterii. Oznacza to, że czyszczenie wody w oczku nie należy powierzać przypadkowi lecz lepiej zrobić to skutecznie w krótkim czasie wykorzystując ten preparat.

Opakowanie 500 g

Wydajność  10 tyś. litrów wody